Svjetski dan glasa na Odsjeku za fonetiku

Poštovani članovi Odsjeka, dragi studenti i svi zainteresirani,

pozivamo Vas da i ove godine s nama obilježite Svjetski dan glasa! Stručni skup u organizaciji Odsjeka za fonetiku održat će se 14. travnja 2023. godine na Filozofskome fakultetu u Zagrebu (Dvorana 1) od 14 do 18 h. O njezi glasa i poremećajima glasa, pozvana će nam predavanja održati stručnjaci iz različitih područja:

• dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić (Odsjek za fonetiku, FFZG): „Estetska procjena pjevačkoga glasa“
  • prof. art. mrs. sc. Ivana Legati (Akademija dramske umjetnosti): „Glumac i glas“
  • prof. art. Martina Zadro (Muzička akademija): „O pjevanju, dikciji i glasovnoj njezi“
  • Elvira Kereković, dr. med. (Klinika za dječje bolesti Zagreb) s koautorima: prof. dr. sc. Gordanom Varošanec-Škarić, dr. sc. Ivom Bašić, prim. dr. sc. Sinišom Stevanovićem, dr.med.: „U potrazi za glasom – disfonija u djece“ i
  • Mislav Knežević, dr. med. (KBC Sestre Milosrdnice) s koautorima: prim. Sinišom Stevanovićem, dr. med., Melanijom Obraz, dr. med., Androm Košecom, dr. med.: „Liječenje nepomičnosti glasnica“.

Nadamo se da ćete nam se pridružiti u obilježavanju Svjetskoga dana glasa u Hrvatskoj te da ćemo zajedno naglasiti važnost vokalnoga zdravlja i njegovu ulogu u našim životima.

Za više informacija o Svjetskome danu glasa na međunarodnoj razini posjetite: http://world-voice-day.org/.

Program stručnoga skupa Svjetski dan glasa 2023.