Na Odsjeku za fonetiku obilježen Svjetski dan glasa

U petak 14. travnja 2023. g. na Odsjeku za fonetiku pri Filozofskome fakultetu u Zagrebu obilježen je Svjetski dan glasa. Stručni je skup svečano otvorila zamjenica pročelnice Odsjeka doc. dr. sc. Ines Carović, a organizatorica skupa dr. sc. Iva Bašić održala je uvodnu riječ. Svjetski je dan glasa obilježen skladbama Dore Pejačević u izvedbi solo pjevačice Iskre Stanojević Koški, u pratnji korepetitorice Darjane Blaće Šojat te nizom znanstveno-stručnih predavanja. Teme predavanja bile su usmjerene na promicanje važnosti glasa te na upozoravanje i osvještavanje simptoma i poremećaja glasa:

• prof. art. mrs. sc. Ivana Legati (Akademija dramske umjetnosti): „Glumac i glas“
  • Mislav Knežević, dr. med. (KBC Sestre Milosrdnice): „Liječenje nepomičnosti glasnica“
  • prof. art. Martina Zadro (Muzička akademija): „O pjevanju, dikciji i glasovnoj njezi“
  • Elvira Kereković, dr. med. (Klinika za dječje bolesti Zagreb): „U potrazi za glasom – disfonija u djece“

U ugodnoj atmosferi sudionici su skupa raspravljali o pitanjima i temama vezanim uz glas, izmjenjivali multidisciplinarna iskustva i dojmove te uspostavljali nove suradnje. Na kraju svih predavanja, organizatorica skupa dr. sc. Iva Bašić i zamjenica pročelnice Odsjeka doc. dr. sc. Ines Carović, zatvorile su stručni skup povodom Svjetskoga dana glasa (2023) u organizaciji Odsjeka za fonetiku (FFZG).

Otvaranje stručnoga skupa Svjetski dan glasa 2023. (doc. dr. sc. Ines Carović)

Otvaranje stručnoga skupa Svjetski dan glasa 2023. (dr. sc. Iva Bašić)

Predavačica prof. art. mrs. sc. Ivana Legati s Akademije dramske umjetnosti

Predavač Mislav Knežević, dr. med. iz KBC-a Sestre Milosrdnice

Predavačica prof. art. Martina Zadro s Muzičke akademije

Predavačica Elvira Kereković, dr. med. iz Klinike za dječje bolesti Zagreb

Zatvaranje stručnoga skupa Svjetski dan glasa 2023.