Obilježen Dan Filozofskoga fakulteta u Zagrebu

Na svečanoj sjednici održanoj 15. listopada 2021. g. obilježen je Dan Filozofskoga fakulteta u Zagrebu. Dodijeljene su nagrade i priznanja profesorima, djelatnicima i studentima koji su se svojim radom posebno istaknuli u protekloj godini. Među nagradama, svakako je najprestižnija Povelja Filozofskog fakulteta, svojevrsni pandan nagradi za životno djelo, koja se dodjeljuje samo odabranim profesorima povodom odlaska u mirovinu, a koji su prema mišljenju povjerenstva dali važan doprinos znanosti te svojim znanstvenim i nastavnim radom pridonijeli ugledu Filozofskoga fakulteta. Ove je godine tu prestižnu nagradu dobila naša prof. emerita Vesna Mildner s Odsjeka za fonetiku.

Nagrada Franjo Marković dodijeljena je grupi studentica fonetike: Nataliji Žanperi, Moniki Dražinić, Ivani Biondić i Dariji Granić za projekt čitanja naglas djeci predškolskog i školskog uzrasta Veliki i mali čitači koje je mentorirala prof. dr. Jelena Vlašić Duić.

Nagradu za izvrsnost u studiju dobile su studentice fonetike: na preddiplomskome studiju Ana Žagmešter te na diplomskome studiju Gracija Golub.

Povodom Dana Fakulteta Uprava je donijela odluku da utorak 19. listopada 2021. g. bude neradni dan.

Povelja Filozofskog fakulteta dodijeljena prof. emeriti Vesni Mildner

Fotografija Dobitnica nagrade Franjo Marković: studentice fonetike Daria Granić (lijevo) i Monika Dražinić (desno)

Dobitnice nagrade Franjo Marković: studentice fonetike Daria Granić (lijevo) i Monika Dražinić (desno)