Pregovori u praksi: od europskih integracija do sindikalnih borbi

Odsjek za fonetiku poziva sve zainteresirane da se u petak 3. 5. 2024. od 12:30 do 14:00 u A-209 pridruže razgovoru o temi što su pregovori u praksi i o čemu sve pregovaramo. Gošće su dvije alumne Filozofskog fakulteta u Zagrebu:

• Dubravka Kobaš Lučić, prof., načelnica Sektora za koordinaciju europskih poslova u Ministarstvu vanjskih i europskih poslova, koja je radila na pripremama pregovora za ulazak Hrvatske u EU, koja svakodnevno radi na pregovorima Hrvatske s ostalih 26 članica EU i
  • dr. sc. Ivana Bašić, viša lektorica na Odsjeku za anglistiku, članica Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja i glavna povjerenica podružnice Filozofski fakultet u Zagrebu, koja je u ime sindikata sudjelovala u pregovorima s MZO.

Da bismo studentima približili pojmove i koncepte koje uče o pregovorima, kao što su strategije pregovaranja, zone pregovaranja, moć pregovaranja, taktike, win/win ili give/get principi i dr., pozvali smo ove dvije gošće koje će nam predstaviti svoja znanja i iskustva o pregovaranju. Predavanje će biti održano u okviru nastave na kolegiju “Govorničke vrste”, izvoditeljice kolegija dr. sc. Elenmari Elenmari Pletikos Olof, izv. prof. s Odsjeka za fonetiku.