Predstavljanje knjige Homo politicus Gabrijele Kišiček

Autorska knjiga Homo politicus dr. sc. Gabrijele Kišiček, docentice na Odsjeku za fonetiku Filozofskoga fakulteta u Zagrebu, predstavljena je 23. rujna 2021. g. u Kulturno informativnome centru s početkom u 17 h.

Naslovnica knjige Homo politicus

Knjiga Homo politicus autorice doc. dr.sc. Gabrijele Kišiček

Prema riječima prof. dr. sc. Tihomira Cipeka, u knjizi se „vrsnom teorijskom analizom načela retorike te studijama govora utjecajnih političara, jasno ukazuje na vezu između retorike i javnog utjecaja pojedinih političkih poruka. Riječ je o knjizi vrlo poticajnih znanstvenih uvida, koja neće biti čitana isključivo u stručnim krugovima, nego će sa velikim zanimanjem biti primljena i kod šire čitateljske javnosti.“ Knjigu Homo politicus predstavili su Nina Obuljen Koržinek, ministrica kulture i medija, Tihomir Cipek s Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Ksenija Kardum, direktorica informativnog programa Nova TV i autorica Gabrijela Kišiček. Predstavljanje je knjige vodila Marija Miholjek s Nova TV.

fotografija sa predstavljanja knjige Homo politicus

S lijeva: voditeljica Marija Miholjek (Nova Tv), Nina Obuljen Koržinek (ministrica kulture i medija), Tihomir Cipek (Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu), Ksenija Kardum (direktorica informativnog programa Nova TV) i autorica Gabrijela Kišiček.

Knjiga kroz devet poglavlja pristupa političkoj retorici u teoriji i praksi, obrađujući teme moći umijeća javnoga govora, kredibiliteta, emocija, humora, govornoga stila i izvedbe. Knjiga je objavljena u veljači 2021. godine u nakladi Jesenski i Turk.