Poziv na sudjelovanje u istraživanju

Drage studentice, studenti i svi potencijalni sudionici;

Znatiželjni ste i zanima Vas komunikacija u elektroničkim medijima;  poetske poruke (reklamne, političke, umjetničke) te kako govorni tempo utječe na percepciju publike?

Pozivamo Vas da sudjelujete u istraživanju za diplomski rad pod mentorstvom dr. sc. prof. Marka Likera, u kojemu se istražuje odnos tempa govora i percepcije sadržaja teksta. Istraživanje provodi student Christian Coltrane. U istraživanju mogu sudjelovati sve osobe s navršenih 18 godina života, koje nemaju slušnih poteškoća i hrvatski jezik im je materinji. Traži se ukupno 20 sudionica/ka. Sudjelovanje je potpuno dobrovoljno i anonimno, eksperiment traje oko 10 minuta te ima potvrdu Etičkog povjerenstva Odsjeka za Fonetiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Za sudjelovanje možete dobiti 0.5 eksperimentalnog sata po završetku istraživanja.

Ako ste zainteresirani molimo pošaljite odabrani termin na:

christian.coltran@gmail.com ili 0998351245

Istraživanje se provodi u konferencijskoj dvorani na 2. katu (C) Knjižnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a mogući termini u načelu su po vašem odabiru:

1. (ponedjeljak) prosinca 2023. od 9 do 19 sati.

Hvala Vam na odazivu!

S poštovanjem,