Poziv na sudjelovanje u istraživanju

OSNOVNI PODACI

Mjesto održavanja: Mali praktikum, soba C-325 u Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu

Vrijeme održavanja: Akademska godina 2022/23.

Nagrada: 2 (dva) eksperimentalna sata za sudjelovanje radnim danom, 3 (tri) eksperimentalna sata za sudjelovanje subotom i nedjeljom. Sudjelovanje u završnom izvlačenju za 5 nagrada u protuvrijednosti 20€ po završetku istraživanja.

Drage studentice i studenti fonetike,

pozivamo vas da sudjelujete u istraživanju čiji je cilj istraživanje povezanosti u uspješnosti kod različitih ponašanja, a koja uključuju široke domene okulomotornog ponašanja, pažnje i percepcije.  Načelna svrha je utvrđivanje zajedničkih faktora u različitim zadacima koji uključuju vidnu percepciju, pažnju, radno pamćenje i motoričko ponašanje. Zadaci su relativno kratki (do nekoliko minuta), a neki će vam sigurno biti zabavni. Za sudjelovanje u ovom istraživanju biti ćete nagrađeni eksperimentalnim satima, ali i sudjelovanjem u završnoj nagradnoj igri s nekoliko zanimljivih nagrada.

Ukupno vrijeme koje biste proveli u individualnom mjerenju i to u izoliranim fizičkim uvjetima bit će oko 60-80 minuta. Planira se jedan dolazak na fakultet u unaprijed predviđeno i dogovoreno vrijeme.

Podaci u ovom istraživanju skupljaju se anonimno, odnosno od vas se neće tražiti ime i prezime (ukoliko date ime i prezime lakše i brže ćemo vas nagraditi eksperimentalnim satima) već šifrirani podaci, a prikupljeni podaci koristit će se za istraživanje u svrhu pisanja doktorske disertacije te u tom anonimnom smislu mogu biti dostupni i drugim znanstvenicima, a na skupnoj razini mogu biti prezentirani na znanstvenom skupu ili u znanstvenim radovima. U tom kontekstu prikupljeni se podaci ni na koji način neće povezati s Vama osobno.

Sudjelovanje u ovom istraživanju je bezopasno i bez izlaganja situacijama koje nisu uobičajene, odnosno svakodnevne. U svakom trenutku možete odustati od istraživanja i zatražiti povlačenje Vaših do tada prikupljenih podataka.

Ako želite sudjelovati u navedenom istraživanju molimo Vas da posjetite stranicu www.drpsih.com te popunite online obrazac za prijavu.

Srdačan pozdrav,

Željko Jeremić