Poziv na eksperiment „Neutralno i prestižno u hrvatskome standardnom izgovoru“

Dragi studenti i studentice fonetike,

pozivamo Vas na eksperiment „Neutralno i prestižno u hrvatskome standardnom izgovoru“.

U eksperimentu ćemo Vam prezentirati razne naglasne ostvaraje od kojih su mnogi predmet prijepora i rasprava među hrvatskim jezikoslovcima. Ovim istraživanjem ne ispitujemo Vaše znanje naglasaka, već Vaše stavove o probranim naglasnim pojavama.

Eksperiment traje oko 15 minuta, a održat će se na mrežnoj platformi od utorka, 22. do subote, 26. studenoga 2022. (do 23:59). Eksperiment treba provoditi u mirnom i tihom okruženju te treba koristiti slušalice ili zvučnike.

Vaše sudjelovanje bit će važan doprinos sociofonetskom istraživanju hrvatskoga govora.

Istraživanje je, prema mišljenju Etičkoga povjerenstva za znanstveno-istraživački rad Filozofskoga fakulteta u Zagrebu, u skladu s važećim etičkim normama.

Studenti fonetike za sudjelovanje će dobiti pola sata eksperimenta, a prijava je obavezna kroz sustav za evidenciju eksperimenata https://fonet.ffzg.unizg.hr/eksperimenti/

U slučaju da ne dobijete poveznicu ili eksperimentalni sat (1/2) javite se na jbicanic@ffzg.hr

(Poziv na ovaj eksperiment primit ćete i putem liste sudent-svima@ffzg.hr. Molimo Vas da ne pristupate eksperimentu putem javne poveznice koju primite preko pošte primljene preko „student-svima“ jer su sudionici anonimni i u tom slučaju ne možete dobiti potpis u evidenciji eksperimenata.)

Srdačno zahvaljujemo!

doc. dr. sc. Elenmari Pletikos Olof