Obavijest o izvođenju nastave u zimskom semestru 2020/21.

Dragi studenti preddiplomskog i diplomskog studija fonetike,

raspored nastave u zimskom semestru 2020/21 objavljen je na web stranici Odsjeka.

Tjedan od 5. do 9. listopada je orijentacijski tjedan u kojem prve godine studija imaju uvodne sastanke s pročelnicom i nastavnicima s obveznih kolegija te ćete sve što vas zanima moći tada pitati. Prva godina diplomskog studija sastanak ima u srijedu 7. 10. (vrijeme i mjesto naknadno), a prva godina preddiplomskog studija u petak 9. 10. u A-101 od 9.15 do 11.00 sati.

Nastava za sve godine studija počinje 12. listopada 2020.

Nastava će se zbog rizičnih epidemioloških uvjeta izvoditi djelomice on-line, a djelomice uživo u učionicama maksimalno poštujući epidemiološke mjere. Predavači na kolegijima dat će vam detaljnije upute o izvođenju svakog pojedinog kolegija. Izborni kolegiji se većinom izvode on-line, a obvezni kolegiji koliko je god moguće uživo, najčešće hibridno kombinirajući nastavu u učionici i on-line. Održanje kvalitete nastave i postizanje ishoda učenja studijskog programa glavni su nam cilj i kriterij po kojem smo donijeli odluke kako će se izvoditi pojedini kolegij.

Za nastavu on-line studenti se trebaju pobrinuti da imaju sljedeće:

• AAI @ EduHr identitet potreban za pristup platformi za e-učenje Omega (https://omega.ffzg.hr/)
  • odgovarajuću opremu (kompjuter, web kameru, slušalice i mikrofon koji su integrirani u uređaj ili kao dodatna oprema)
  • pouzdanu internetsku vezu, ako je moguće s neograničenim podatkovnim prometom.

Studenti i nastavnici na nastavi „uživo“ pridržavat će se epidemioloških mjera, o čemu će vas nastavnici obavijestiti na prvom susretu. Ako netko od studenata ulazi u visokorizičnu skupinu (vidi preporuke HZJZ) i nastavu ne može pratiti uživo u dvorani, molim neka se odmah javi elektronskom poštom pročelnici Odsjeka (epletikos@ffzg. hr). U slučaju da na fakultetu dođe do zaraze, zbog dvopredmetnih studija vjerojatno će sva nastava morati biti održavana “na daljinu”, no, nadamo se da do toga neće doći i da ćemo komunicirati i uživo.

Srdačno,

Elenmari Pletikos Olof