OTVORENA VIRTUALNA VRATA ODSJEKA ZA FONETIKU

U srijedu, 8. srpnja 2020. održana su Otvorena virtualna vrata Odsjeka za fonetiku, a naš je Odsjek postao prvi na Fakultetu koji se prilagodio novonastaloj situaciji uzrokovanoj korona krizom i virtualno otvorio svoja vrata zainteresiranim budućim studentima.

Srednjoškolci, ali i razlikovni studenti tako su se upoznali s ustrojstvom Odsjeka, kolegijima i smjerovima te mogućnostima zaposlenja nakon diplome. Također, zanimale su ih i popratne aktivnosti kojima se bave studenti fonetike pa su dobili informacije o studentskoj udruzi FoNet. Na pitanja zainteresiranih budućih studenata odgovarali su: nastavnica na Odsjeku, doc. dr. sc. Gabrijela Kišiček, student fonetike Mateo Miličević te Klara Feldšar, studentica iz info-centra koja je pojasnila postupak prijave i upisa. Podršku ovom događaju dala je i Dorja Mučnjak, knjižničarska savjetnica i voditeljica Ureda za informiranje (inače i sama diplomirana fonetičarka).

Iako je susret bio virtualan bilo je ugodno, zabavno i zanimljivo družiti se s budućim studentima fonetike.