Studijski posjet – SPLIT – 21.2.2020.

U sklopu kolegija Audiotehnika studenti diplomskog studija fonetike i ostali zainteresirani studenti fonetike posjetili su dva fakulteta u Splitu. Na Medicinskom fakultetu doc. dr. sc. Damir Kovačić održao je predavanje Biofizika slušanja. Potom su studenti posjetili tihu komoru u sklopu MEF-a i razgovarali o postupku izrade lista riječi za govornu audiometriju. Drugi dio posjeta bio je organiziran na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu. Predavanje su održali doc. dr. sc. Damir Kovačić (Medicinska bionika kao izazov za slušna pomagala nove generacije) i njegovi suradnici koji u interdisciplinarnom timu (Grupa za eksperimentalnu biofiziku i medicinsku neuroelektroniku) rade na izradi čipova s ciljem postizanja slušnih stimulacija sa preko 100 elektroda. Zanimljivosti poput uporabe grafema u medicinskoj bionici.  Posjet je organizirala dr. sc. Diana Tomić uz veliku podršku Odsjeka. Dio atmosfere vidite na fotografijama.