“Mali i veliki čitači” obilježili Svjetski dan čitanja naglas

U okviru projekta Mali i veliki čitači u subotu, 1. veljače 2020. obilježili smo Svjetski dan čitanja naglas. Okupili smo se u OŠ Trnjanska, a djela po vlastitom izboru čitali su učenici od prvog do četvrtog razreda – mali čitači te roditelji, učitelji, ravnateljica i studenti fonetike – veliki čitači. Projekt financijski podupire Humanitarna udruga RTL pomaže djeci, a ostvaruje se u suradnji Hrvatskoga filološkog društva, Odsjeka za fonetiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Osnovne škole Trnjanska i Dječjeg vrtića Iskrica. Događaj su organizirale D. Tomić, E. Pletikos Olof i i J. Vlašić Duić u suradnji s ravnateljicom škole Nadom Šimić i učiteljicama razredne nastave. Ponosni smo što u ovom projektu aktivno, kao velike čitačice sudjeluju studentice fonetike: Ivana Biondić, Monika Dražinić, Daria Granić, Lucija Košković i Natalija Žanpera.