COST Action CA17132 – APPLY European Network for Argumentation and Public Policy Analysis

Odsjek za fonetiku sudjelovao je u organizaciji radionice u sklopu europskog COST projekta APPLY: European Network for Argumentation and Public Policy Analysis. Radionica pod nazivom Croatia APPLY Winter School: Methods of Argument Analysis and Evaluation in Public Contexts održavala se od 15. do 18. siječnja 2020. na Filozofskom fakultetu, a na njoj je sudjelovalo 40, uglavnom doktorskih studenata, ali i mladih stručnjaka iz područja argumentacije, retorike, političkih i komunikacijskih znanosti iz Portugala, Velike Britanije, Poljske, Švicarske, Nizozemske, Italije, Njemačke, Kanade, SAD-a. Tijekom četiri dana škole sa sudionicima su radili eminentni argumentacijski stručnjaci: Mark Aakhus sa Rutgers University u New Yorku, Sara Greco sa Sveučilišta u Luganu, Jean Wagemans sa Sveučilišta u Amsterdamu i Marcin Lewinski, ujedno i voditelj COST projekta, sa Sveučilišta u Lisabonu. Svaki od predavača/trenera sudionike je upoznao sa specifičnom metodom analize i evaluacije argumenata pa su polaznici i sami uvježbavali vještine identifikacije i kategorizacije argumenata služeći se pri tome PTA metodom (Periodic Table of Arguments), ATM metodom (Argumentum Model of Topics) te metodologijom argumentacijske analize temeljene na tzv. Polylogue Framework. Sudionici su nakon završetka radionice bili iznimno zadovoljni i znanjem koje su stekli i atmosferom u kojoj su radili. Također, bili su zadovoljni i organizacijskim dijelom radionice pri čemu velike zasluge svakako idu i studentima kolegija Argumentacija čija je pomoć bila vrlo vrijedna i važna.