Poziv na sudjelovanje u lingvističkom eksperimentu (29.5.2019 – 30min)

Eksperiment se provodi u sklopu međunarodnog projekta o južnoslavenskim jezicima i bantu jezicima Južne Afrike u kojemu se istražuje specifična jezična pojava koja je svojstvena dvama tipološki udaljenim jezičnim porodicama.

Eksperiment će se provoditi u srijedu, 29.5., u računalnoj učionici knjižnice u dva termina u 12:30 i u 14:30.

U eksperimentu su pozvani sudjelovati izvorni govornici hrvatskoga jezika, studenti i studentice svih studijskih grupa, od prve do pete godine studija, koji su po mogućnosti odrasli i školovali se u Zagrebu.

Zadatak sudionika eksperimenta je da na temelju pročitanog pitanja odabere jedan od tri ponuđena odgovora. Trajanje eksperimenta je 30 minuta.

Zainteresirani studenti ne moraju prethodno najaviti svoj dolazak. S dodatnim pitanjima slobodno se obratite Jani Willer Gold na j.willer-gold@ucl.ac.uk